Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вароатоз [4]
Нозематоз [2]
Амебіоз [1]
Акарапідоз (акароз) [2]
Браульоз (вошивість бджіл) [2]
Сенотаїніоз [2]
Мелеоз [1]
Конопидоз (аізоцефальоз, зодіаноз) [1]
Екзоакарапідоз [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Інвазійні захворювання бджіл » Браульоз (вошивість бджіл)

Браульоз (вошивість бджіл)
Збудник – бджолина воша – браула (Braula coeca), маленька, безкрила комаха довжиною 1,3 мм, шириною 1 мм, червоно-бурого кольору, з трьома парами ніг. Доросла браула живиться кормом з ротових органів бджіл і маток.
 
          
           Бджолина воша - Браула (Braula coeca)                               Інвазія  браул на робочій бджолі
 
Зараження відбувається при контакті уражених бджіл із здоровими, також заносяться браули з сусідніх пасік. Воші поселяються на бджолах, особливо багато їх буває на матках восени, переважно в ділянці грудей. Браули непокоять і виснажують бджіл та маток, від чого вони гинуть.
 
 
Робоча бджола заражена Браулою
 
  
 
Бджолина воша - Браула (вигляд під мікроскопом)
 
Заходи боротьби. На неблагополучну пасіку накладають карантин. Весною до головного медозбору зрізують воскові кришечки медових стільників. Уражені браулами сім'ї обкурюють димом фенотіазіну в таблетках ( доза 0,7 г на сім'ю) протягом трьох днів підряд. Через 10 днів курс обробки повторюють до повного оздоровлення. Варобраулін застосовують весною і восени, обпилюючи бджіл по 3-5 разів через 6-7 днів. Після обробки стільники поміщають на попередні місця і вулик закривають.
 
Як боротися з бджолиними вошами
 
Довідники з хвороб бджіл рекомендують застосовувати для боротьби з бджолиними вошами (браулами) такі препарати. Концентрована мурашина кислота у дозі 30-50 мл на бджолосім’ю. Її наливають на пластмасову кришечку або у спеціальний випаровував чи пляшечку з гнотом. Однак застосовувати мурашину кислоту треба дуже обережно, тому що відомі випадки, коли внаслідок передозування у багатьох бджолосім’ях гинуть матки.
 
Щавлева кислота у вигляді 2%-го водного розчину, який застосовують так само, як для боротьби з вароатозом. Кожен щільник з бджолами скроплюють з обох боків за допомогою ручного оприскувача з розрахунку 10-12 мл розчину на одну рамку.
Обробку проводять навесні двічі з інтервалом 10-12 днів та один раз наприкінці літа після останнього відкачування меду. І ще одне спостереження з пасічницької практики.
 
На тих пасіках, де проти вароатозу бджіл обробляють апіваролом (таблетки) або варроацидом (смужки), браульоз не спостерігається. Діюча речовина обох препаратів – амітраз, однаковий і спосіб їх застосування: таблетки або смужки запалюють, здувають полум’я і вводять у вулик. Тліючи, вони виділяють багато диму з діючою речовиною, яка вбиває кліщів вароа, та, очевидно, й бджолиних вошей, хоч в інструкціях щодо застосування препаратів про це не сказано нічого. Апіварол (Польща) призначений для лікування вароатозу, а вароацид (Харків) – вароатозу та акарапідозу.
 
Також мабуть, найбільш надійний та нешкідливий спосіб боротьби з браулою – дим звичайного деревного гриба-трутовика. Гриб добре висушують, кладуть в димар і дим нагнітають у вулик. Браули обсипаються.

Гриб - Трутовик (Fomitopsis officinalis)
 


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Браульоз (вошивість бджіл) | Додав: Dr-Bee (2010-03-21) | Автор: Григорій Гнатик
Переглядів: 3945 | Теги: Браульоз (вошивість бджіл) | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz