Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вароатоз [4]
Нозематоз [2]
Амебіоз [1]
Акарапідоз (акароз) [2]
Браульоз (вошивість бджіл) [2]
Сенотаїніоз [2]
Мелеоз [1]
Конопидоз (аізоцефальоз, зодіаноз) [1]
Екзоакарапідоз [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Інвазійні захворювання бджіл » Екзоакарапідоз

Екзоакарапідоз
Це ураження тіла дорослих бджіл кліщами роду Acarapis.
Збудники. Хвороба викликається зовнішнім кліщем (А.externus), що розташовується на нижній і бічній поверхнях шиї бджоли; спинним кліщем (А.dorsalis), який паразитує зверху в борозенках грудей, рідше – біля основи крил, на крилах, першому черевному сегменті; блукаючим кліщем (А.vagans), що перебуває біля основи й на жилках другої пари крил, другому черевному сегменті й інших частинах тіла бджоли.
 
                 
Кліщ -  Acarapis externus                                    Кліщ - Acarapis dorsalis
 
Запліднені самки відкладають 2-5 яєць у місцях локалізації на тілі хазяїна. Яйця приклеюються до волосків тіла бджоли. Розвиток – подібно А. woodi. Повний цикл розвитку самці завершують на 9-11-й день, самки – на 11-16-й день. Кількість самців і самок однакова. У рухливій стадії розвитку вони харчуються гемолімфою бджіл. На одній бджолі виявляють до 6-100 кліщів у різних стадіях розвитку. Основне розмноження зовнішнього кліща відбувається з січня по березень із появою молодих (1-10-денного віку) бджіл. Спинний кліщ менш обмежений віком хазяїна. Кліщі гинуть на трупах бджіл через три дні, на поверхні рамок і вулика – протягом доби. Кліщі поширюються льотними бджолами під час контакту уражених сімей із здоровими. На одній бджолі можна знайти всі зазначені види кліщів. Найбільше ураження бджіл відзначене взимку (жовтень – грудень). Кліщі здатні переносити збудників вірусних хвороб.
Патогенез. Скорочення тривалості життя бджіл через втрату гемолімфи.
Клінічні ознаки. При слабкому враженні вони відсутні. При значній чисельності кліщів у гнізді відзначають занепокоєння бджіл, частковий або повний розпад клуба, значна кількість підмору, загибель окремих сімей бджіл. Навесні під час першого обльоту біля вуликів спостерігають лазячих, нездатних до польоту бджіл.
Діагноз. Установлюють шляхом мікроскопії змивів з тіла 50 бджіл. Необхідно відрізняти цих паразитів від трахейного кліща (А.woodi) і акароїдних кліщів.
Профілактика. Не допускається розміщення уражених сімей бджіл поміж здорових.
Лікування. Застосовують ті ж препарати, що й за акарапідозу бджіл. Однак ці кліщі до них стійкіші.


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Екзоакарапідоз | Додав: Dr-Bee (2010-06-01) | Автор: Екзоакарапідоз
Переглядів: 2478 | Теги: Екзоакарапідоз | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz