Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вароатоз [4]
Нозематоз [2]
Амебіоз [1]
Акарапідоз (акароз) [2]
Браульоз (вошивість бджіл) [2]
Сенотаїніоз [2]
Мелеоз [1]
Конопидоз (аізоцефальоз, зодіаноз) [1]
Екзоакарапідоз [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Інвазійні захворювання бджіл » Вароатоз

Препарати контактної дії проти Вароатозу
У переліку противароатозних препаратів чимале місце займають препарати контактної (тривалої) дії. Це дерев’яні або пластмасові смужки, насичені діючою речовиною, яка вбиває кліщів вароа. Принципи їх дії подібний до дії автоматичної годівниці чи напувалки. Діюча речовина виділяється на поверхню смужки і потрапляє на бджіл під час їх контакту зі смужкою. Надалі діюча речовина розповсюджується у вулику під час взаємних контактів бджіл. Пропонуємо увазі читачів інформацію про два препарати контактної дії.
 
Габон ПА 92
 
Діюча речовина: одна смужка містить 1,5 мг акринатрину (Acrinathrin).
Властивості та дія: смужка (носій) з габонової фанери містить полімерну суміш сполуки акринатрину, яка у малих кількостях дифузно виділяється на поверхню смужки. У бджолиній сім'ї він розповсюджується шляхом взаємного дотику бджіл зі смужкою та бджіл між собою. Після виходу бджіл з чарунок, кліщі, які були в чарунках, гинуть під час контакту з бджолами. Препарат призначений для захисту зимового покоління бджіл наприкінці літа та восени за великої інтенсивності вароатозу. Препарат не застосовують під час зниженої активності бджолиних сімей (бджоли в зимовому клубі).
Спосіб застосування: у злегка розширені вулички між щільниками з розплодом симетрично до розміщення розплоду підвісити 2 смужки (наприклад в другу і п’яту вулички). Тільки в дуже сильних сім’ях, розплід яких розміщений у двох корпусах, підвішують додатково 1- 2 смужки. Смужки підвішують на гачки, зразок яких є у кожному зі смужками. Підвішують так, щоб смужка вільно висіла між щільниками, не торкаючись поверхні щільників. Смужки мають висіти у бджолиній сім'ї протягом двох періодів закритого розплоду, тобто від 24 до 30 днів. Після цього часу смужки виймають. Їх (як вказано в інструкції) можна використовувати повторно.
Час лікування: смужки застосовують тільки після останнього відбирання (відкачування) меду.
Заходи безпеки: працювати зі смужками треба в гумових рукавицях. У разі контакту зі шкірою промити водою з милом. Під час роботи не їсти, не пити, не палити. Зберігати в закритому приміщенні, окремо від продуктів харчування та кормів у недоступних для дітей місцях. Берегти від огню, світла, морозу.
Упаковка: в одній упаковці 50 смужок і один гачок з дроту (зразок).
Виробник: Науково-дослідний інститут бджільництва, Чеська республіка.
 
 
Варотом
 
Препарат фірми «ЕВРОТОМ»

Опис: Дерев’яні смужки розміром 180х25х0,5мм, із слабким специфічним запахом.
Діюча речовина: одна смужка містить 80 мг флувалінату.
Дія: флувалінат як контактна отрута ефективно діє на центральну та периферійну нервову системи кліща вароа, внаслідок чого він швидко гине.
Покази: лікування бджіл проти вароатозу.
Протипокази: не застосовувати під час медозбору.
Спосіб застосування та дози: у бджолосім’ї підвішують дві смужки у вуличках між 2-ю та 3-ю і 7-ю та 8-ю рамками (у 10-рамковому корпусі), і залишають їх на 30-35 днів. Застосовують рано навесні та пізно восени. Достатньо, щоб до дощечок доторкнулося 10-15% бджіл, які рознесуть флувалінат по всьому вулику. Після застосування смужки необхідно спалити.
Заходи безпеки: під час роботи необхідно застосовувати рукавиці та окуляри. Зберігати в сухому темному недоступному для дітей місці.
Виробник: фірма Євротом, Сербія.

 


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Вароатоз | Додав: Dr-Bee (2010-06-10) | Автор: Григорій Гнатик
Переглядів: 4579 | Теги: Препарати контактної дії проти Варо | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz