Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вароатоз [4]
Нозематоз [2]
Амебіоз [1]
Акарапідоз (акароз) [2]
Браульоз (вошивість бджіл) [2]
Сенотаїніоз [2]
Мелеоз [1]
Конопидоз (аізоцефальоз, зодіаноз) [1]
Екзоакарапідоз [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Інвазійні захворювання бджіл » Вароатоз

Приготування препарату КАС – 81 для боротьби з Вароатозом
У практиці боротьби з вароатозом велику популярність має препарат КАС – 81, виготовлений з рослинної сировини – бруньок сосни та полину гіркого, - заготовлених у два строки: до і після цвітіння. Крім системної дії на кліща вароа, цей препарат має стимулюючі властивості під час весняного розвитку бджолиних родин. Крім того, його використання із цукровим сиропом під час осіннього підгодовування бджіл технологічно вписується в систему ведення бджільництва на промисловій основі.
 
Кліщ Вароа
 
Виготовлення препарату доступне кожному бджоляру.
 
Висушену сировину здрібнюють до часток розміром не більше 4 см і готують суміш у відношенні: 50 г бруньок сосни, 50 г полину гіркого під час вегетації та 90 г – у період цвітіння. Суміш заливають 10 літрами води та кип’ятять на слабкому вогні 2-3 години, а потім відстоюють до 8 годин у теплому місці.
Потім фільтрують через 2-3 шари марлі та отриману рідину додають у цукровий сироп (1,5 кг цукру на 1 л води) по 30-35 мл (або грамів) на кожний літр. Застосовують восени під час підгодовування бджіл для зимового утримання, дають родинам у 3-4 прийоми до 6 літрів. Полин гіркий беруть двох строків заготівлі в зв’язку з тим, що на різних стадіях розвитку в ньому містяться різні інгредієнти, що діють згубно на кліща та позитивно впливають на бджіл.
Рекомендовану дозу препарату можна збільшити вдвічі, що не впливає на загальний стан бджолиної родини.
 
       
                 Полинь гірка - (Artemisia absinthium L.)                       Соснові бруньки  - (Gemme Pini)  
 
Разом з тим відмічають, що із збільшенням дозування препарату бджоли гірше забирають сироп. Під час заготівлі бруньок сосни хвою з пагонів не знімають. Бруньки використовують разом з молодими пагонами. Відвар готують у закритому посуді, кількість рідини, що випаровується в період кипіння, поповнювати не слід. Можна використовувати відвар бруньок сосни та полину гіркого із сиропом весною після обльоту бджіл. Після цього йде активне нарощування молодих бджіл. КАС -81 можна додавати в канді та використовувати під час весняного підгодовування. Відвар, що залишився, використовувати не можна.
 
Препарат слід готувати безпосередньо перед використанням. Під час зберігання з нього звітрюються ефірні олії, фітонциди та інші активні речовини рослин. Кількість виготовленого одноразового відвару залежить від розмірів пасіки.
Препарат КАС – 81 діє на кліща тривало, протягом усього зимового періоду, поки бджоли не витратять перероблений ними вуглеводний корм. Рідкі хвойні екстракти та брикети давати бджолам небезпечно.

 
 
 


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Вароатоз | Додав: Dr-Bee (2010-06-07) | Автор: Григорій Гнатик
Переглядів: 9810 | Коментарі: 2 | Теги: Приготування препарату КАС – 81 для | Рейтинг: 2.9/9
Всього коментарів: 1
1 Hristialiva  
0
Консультирую по вопросам психологии с 2014 года! Постоянно прохожу повышение квалификации, пишу статьи.
На моем счету уже десятки довольных клиентов! Веду каждого клиента до результата!Решу любую вашу проблему.
За консультацией или для связи вы можете обратиться по следующим адресам:
https://www.b17.ru/barushnikova_psy/
https://vk.com/id564518815

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz