Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вуглеводна дистрофія (голодування) [2]
Білкова дистрофія [1]
Аліментарна діарея (дизентерія, незаразний пронос) [2]
Сольові токсикози [1]
Хімічний токсикоз [2]
Падевий токсикоз [1]
Пилковий токсикоз [1]
Запарювання бджіл [2]
Завмерлий розплід [1]
Застуджений розплід [0]
Горбатий розплід [1]
Фітотоксикози бджіл [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Незаразні хвороби бджіл » Горбатий розплід

Трутневість (Горбатий розплід)
Цю хворобу ще називають горбатим розплодом. Він спостерігається при відсутності або хворобах матки, коли вони відкладають незаплідненні яйця. З них згодом розвиваються тільки трутні. При відсутності або хворобах матки робочі бджоли починають відкладати незапліднені яйця. Тому з них розвивається трутневий розплід.
 
Трутівками бджоли стають під впливом споживання личинкового корму. У нормальній сім'ї він іде на годування маток й відкритого розплоду. А у безматочній сім'ї він споживається самими ж бджолами. Цей корм стимулює роботу яєчників, у результаті чого вони збільшуються за розміром і формують яйця. Трутівок зазвичай у сім'ї буває кілька, вони мають ряд ознак подібності з маткою. Тому іноді їх називають несправжніми матками. Бджоли-трутівки відкладають незапліднені яйця у бджолині чарунки, які тісні для розвитку трутнів, тому витягуються в довжину. Бджоли запечатують їх опуклими кришечками, через що розплід виступає над чарунками (горбатий розплід). Бджола-трутівка здатна відкласти від 19 до 32 яєць на добу.
 
Бджоли-трутівки відкладають яйця безладно, прикріплюючи їх до стінки чарунки, іноді по кілька яєць в одну чарунку. З тісних чарунок виводяться трутні меншого розміру, так звані карликові трутні. Сім'ї із бджолами-трутівками найчастіше слабкі, містять велику кількість трутнів, трутневий розплід безладно розкиданий у стільнику, розплід робочих бджіл відсутній, відсутній кормовий запас. Без надання своєчасної допомоги сім'я загине.
 
Для попередження горбатого розплоду перевіряють наявність маток у сім'ях, їх засів. Вчасно проводять заміну вибракуваних маток. З цією метою на пасіці обов’язково тримають запасних маток.
 
Трутневі сім'ї найчастіше слабкі, тому їх приєднують до іншої сім'ї, вирівнювати їх дуже важко. Іноді ставлять рамки з личинками разом із молодими бджолами-годувальницями й одночасно підсаджують матку в клітці. Можна застосувати інший спосіб: відбирають у трутневої сім'ї усі стільники, надаючи бджолам можливість розлетітися в інші сім'ї.
 


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/publ/0-0-0-0-1
Категорія: Горбатий розплід | Додав: Dr-Bee (2010-08-03)
Переглядів: 2737 | Теги: (Горбатий розплід), Трутневість | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz