Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вуглеводна дистрофія (голодування) [2]
Білкова дистрофія [1]
Аліментарна діарея (дизентерія, незаразний пронос) [2]
Сольові токсикози [1]
Хімічний токсикоз [2]
Падевий токсикоз [1]
Пилковий токсикоз [1]
Запарювання бджіл [2]
Завмерлий розплід [1]
Застуджений розплід [0]
Горбатий розплід [1]
Фітотоксикози бджіл [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Незаразні хвороби бджіл » Хімічний токсикоз

Хімічний токсикоз бджіл
   Хімічний токсикоз бджіл - виникає при збиранні бджолами нектару і пилку з рослин, оброблених отрутохімікатами. Отруєння бджіл хімікатами виявляють за наявністю масової загибелі бджіл у вуликах і на перед вуликових майданчиках після обробки рослин поблизу пасіки та хімічним аналізом на отрутохімікати. 
 

   Для хімічного дослідження у лабораторію ветеринарної медицини надсилають загиблих бджіл у кількості 100 г з різних вуликів, 100 – 150 г незапечатаного меду, 40-50 г перги зі стільником, оброблені отрутохімікатами рослини – не менше 0,5-0,6 кг.

   Зразки поміщають у скляні банки, запечатають кожен окремо і в день відбору надсилають із супровідним листом у лабораторію ветеринарної медицини.
   Заходи боротьби і профілактика. Бджолині сім'ї вивозять із зони оброблюваних рослин на відстань 5-7 км або ізолюють у вуликах за допомогою дротяної сітки чи мішковини, які закріплюють під дахом вулика. Дах вулика піднімають на спеціальні підставки для вентиляції. Льоток загратовують, на гнізда поміщають порожні корпуси або магазинні надставки. У вулик ставлять годівниці чи банки з водою ( або наливають її у стільники).Ізолюють бджіл у вуликах залежно від застосовуваних отрутохімікатів до 5-7 днів. При частковому отруєнні бджіл й ослабленні сімей з вуликів видаляють рідкий мед і пергу, скорочують гніздо й утеплюють. Бджолам дають рідкий сироп (I:2). Сім'ї, в яких загинуло 70-80% бджіл, знищують, а бджіл об’єднують. Вулики дезінфікують. Мед використовують тільки після негативного результату щодо залишків отрутохімікатів. Щоб не допустити отруєння бджіл, рослини слід обробляти отрутохімікатами до їх цвітіння.

Спеціалісти і керівники господарств повинні повідомляти пасічників та власників бджіл за три дні до застосування отрутохімікатів. Перед обробкою рослин власники бджіл мають вивезти пасіку, а при неможливості вивезення ізолювати їх у гнізді на певний період.
 
 


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Хімічний токсикоз | Додав: Dr-Bee (2010-05-18) | Автор: Григорій Гнатик
Переглядів: 2356 | Теги: Хімічний токсикоз бджіл | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz