Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вуглеводна дистрофія (голодування) [2]
Білкова дистрофія [1]
Аліментарна діарея (дизентерія, незаразний пронос) [2]
Сольові токсикози [1]
Хімічний токсикоз [2]
Падевий токсикоз [1]
Пилковий токсикоз [1]
Запарювання бджіл [2]
Завмерлий розплід [1]
Застуджений розплід [0]
Горбатий розплід [1]
Фітотоксикози бджіл [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Незаразні хвороби бджіл » Вуглеводна дистрофія (голодування)

Голодуючі бджоли – малопродуктивні
Для бджіл мед і перга не просто корм, а потужні енергетичні ресурси, що визначають темп росту й розвитку бджолосім’ї. Пасічники повинні стежити, щоб у гнізді постійно було достатньо кормових запасів. Надлишок їх у гнізді ніколи не чинить негативного впливу на сім'ю, але охороняє її від будь-яких сюрпризів погоди.

Давно доведено, що темп росту бджолосім’ї прямо пропорційний кількості кормових запасів у її гнізді. Мені зовсім незрозуміле споживче відношення до тих, хто дарує нам здоров'я й благополуччя. Адже не таємниця, що є люди, які, відібравши у бджіл весь мед, морять їх голодом. Совісливий бджоляр, що знає свою справу, не допустить цього. Приручивши бджолу, людина, відповідає за її життя й збереження потомства. Але, на жаль, плани жадібного й нерозумного господаря пасіки, який викачує майже увесь мед, не збігаються з інтересами сім'ї бджіл. У результаті навесні в таких горе-бджолярів порожні вулики: ні бджіл, ні меду. Бджоли карають його збитками за жадібність.
 
Бджолосім'ї, які голодували взимку й навесні завжди малопродуктивні, причому голодують і матки, які в цьому разі трутневіють. А бджоляр потім улітку ламає голову: чому матка є, а розплід трутневий? Починаються всілякі здогади. Йому й нетямки, що вся причина в голодуванні бджолосім’ї навесні. Це не припущення, це реальна дійсність, яку я сам спостерігав.

Результатом голодування є не тільки припинення розвитку розплоду з усіма наслідками, але й зліт бджіл в інші бджолосім’ї, навіть якщо в покинутому гнізді залишається печатний розплід.
 
На закінчення я звертаюся до всіх бджолярів. Любіть бджолу, оберігайте її від усіх незгод. Бджола – це дарунок природи людині, якій вона несе здоров'я, щастя, матеріальне благополуччя. Будьте до неї добріші, не прагніть відібрати в неї останнє, нічого не залишивши.

 


Джерело: http://doctor-bee.at.ua/publ/0-0-0-0-1
Категорія: Вуглеводна дистрофія (голодування) | Додав: Dr-Bee (2011-02-17)
Переглядів: 1220 | Теги: Голодуючі бджоли – малопродуктивні | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz