Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вуглеводна дистрофія (голодування) [2]
Білкова дистрофія [1]
Аліментарна діарея (дизентерія, незаразний пронос) [2]
Сольові токсикози [1]
Хімічний токсикоз [2]
Падевий токсикоз [1]
Пилковий токсикоз [1]
Запарювання бджіл [2]
Завмерлий розплід [1]
Застуджений розплід [0]
Горбатий розплід [1]
Фітотоксикози бджіл [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Незаразні хвороби бджіл » Вуглеводна дистрофія (голодування)

Вуглеводна дистрофія (голодування)
   Вуглеводна дистрофія (голодування) настає при нестачі вуглеводного корму, неправильному складанні гнізда бджіл на зиму, при кристалізації, шумуванні меду в гнізді, відсутності нектаровиділення при несприятливій погоді. Кристалізація вуглеводного корму настає при зборі нектару з окремих видів рослин (рапсу, редьки польової, вереску, бавовнику та ін). При пізньому і несвоєчасному згодовуванні цукрового Cиропу відбувається шумування меду в комірках стільників.

   При наявності в сім’ях меду менше 8 кг бджоли погано виконують внутрішньо вуликові роботи, матка скорочує відкладання яєць, розвиток сім'ї уповільнено і наступає загибель бджіл. Діагноз на годування бджіл ставлять за результатами огляду і визначення запасів меду в гніздах в активний період життєдіяльності бджіл, а також прослуховування, огляду піддонів вуликів і визначення місцезнаходження клуба бджіл узимку. При голодуванні бджіл чутний характерний звук шелесту сухих листів. При кристалізації меду знаходять багато кристалів на льотку і дні вулика, при шумуванні й закисанні відчувається кислий запас. Відсутність реакції сім'ї на легке постукування по стінці вулика і теплої плями на покривній полотниці говорить про загибель бджіл.  

   При огляді такої бджолиної сім'ї відзначається відсутність кормових запасів, дорослі бджоли містяться в комірках усередину головою. У лабораторії ветеринарної медицини голодування бджіл можна встановити, визначивши наявність цукрі у гемолімфі бджіл методом тонкошарової хроматографії. У голодних бджіл у гемолімфі не знаходять трегалозу, а кількість глюкози знижується більш ніж у 2 рази. У разі кристалізації меду у вуликах бджолам дають воду. Для цього в сулію з водою поміщають довгий бавовняний гніт, і кінець його вводять у верхній льоток вулика або через проріз у полотнинці підводять прямо до клуба бджіл. При відсутності корму в сім’ях їм дають запасні медові рамки, які підставляють безпосередньо до клуба бджіл або поміщають горизонтально зверху на гніздові рамки, або дають підігрітий до 40-50°С цукровий сироп (2:1). Сироп заливають у стільники до заповнення комірок, злегка струшують і поміщають безпосередньо до клубу (тобто до крайньої рамки з бджолами), або наливають у літрову банку, яку обв’язують декількома шарами марлі, перевертають і ставлять над клубом; дають також медово-цукрове тісто (канді) або мед, що за кристалізувався, у марлі з розрахунку 50 г на одну рамку з бджолами.


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Вуглеводна дистрофія (голодування) | Додав: Dr-Bee (2010-05-19) | Автор: Григорій Гнатик
Переглядів: 2230 | Теги: Вуглеводна дистрофія | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz