Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Захворювання бджіл та їх профілактика [18]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Профілактика в бджільництві » Захворювання бджіл та їх профілактика

Чистота на пасіці вбереже від хвороб
Санітарія – це комплекс методів, націлених на охорону пасік від заразних хвороб і благополучний розвиток бджолиних сімей.
Часто заразна хвороба поширюється на пасіці через недотримання пасічником елементарних санітарних правил при роботі: перестановка з хворих сімей у здорову стільників або рамок з розплодом, давання здоровим сім'ям меду від хворих сімей, пересадження бджіл у незнезаражені вулики.
Основою санітарії є своєчасне забезпечення зоогігієнічних умов, які продиктовані біологічними особливостями життя бджолиної сім'ї, ветеринарно-санітарне спостереження за бджолами й утримання чистоти у вуликах, зимівнику, підсобних приміщеннях, на пасіці. Пасіку необхідно розміщувати в сухому місці, захищеному від вітрів, удалині від боліт і водойм, а також від тваринницьких господарств. Територію пасіки огороджують живоплотами, висаджують чагарники. У результаті життєдіяльності бджолосімей у вуликах накопичуються воскові крихти, трупи й випорожнення бджіл, які, природно, забруднюють гніздо.
Пасічник зобов’язаний періодично очищати й дезінфікувати вулики, прилітні й вставні дошки, пасічний інвентар. Трупи бджіл, зібрані у вуликах і на території пасіки, необхідно спалити. Поїлки й годівниці для бджіл утримують у чистоті. Вчасно заміняють темно-коричневі стільники на якісні, забраковані перетоплюють на віск. Для відбудування стільників протягом сезону сім'ям дають штучну вощину. Це сприяє відновленню й санітарному очищенню гнізд від сміття, бруду й хвороботворних мікроорганізмів. Не рекомендується зливати на території пасіки воду, якою мили вулики й інвентар.
Пасічник повинен виконувати правила особистої гігієни;працювати в чистому одязі; після огляду сім'ї й роботи у вулику ретельно мити руки з милом; під час роботи з бджолиними сім'ями не проливати мед або цукровий сироп і не губити воскову крихту; очищати й дезінфікувати інструменти, за допомогою яких проводилася робота у вуликах.
У приміщеннях з переробки воскосировини й у складських приміщеннях підтримувати чистоту; не допускати зберігання забракованих стільників й іншої воскосировини з якісними стільниками.
Продукти бджільництва – мед і віск – зберігають у закритій тарі, у приміщеннях, недоступних для бджіл.


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/publ/0-0-0-0-1
Категорія: Захворювання бджіл та їх профілактика | Додав: Dr-Bee (2010-08-01)
Переглядів: 761 | Теги: Чистота на пасіці вбереже від хворо | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz