Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Захворювання бджіл та їх профілактика [18]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Профілактика в бджільництві » Захворювання бджіл та їх профілактика

Імунітет бджіл до збудників або інвазійних хвороб
Імунітет – несприйнятливість, стійкість організму бджоли до збудників або інвазійних хвороб і їхніх продуктів виділень. Імунітет буває вродженим і набутим.
Вроджений імунітет – є видовою особливістю й передається в спадщину. Прикладом уродженого імунітету бджіл може бути стійкість певних порід до деяких хвороб. Так, наприклад, відомо, що на одній пасіці є бджолосім’ї, більш-менш стійкі до нозематозу, акарапідозу, в іншій – до американського і європейського гнильців. Імунітет бджіл значно знижується за несприятливих умов утримання, а також при близькоспорідненому розведенні. Імунітет до хвороб також залежить від віку бджоли.
Набутий імунітет – виробляється в організмі в результаті перенесеної хвороби або вакцинації й стійких проти заразної хвороби.
Штучно набутий імунітет активізується, коли під дією хвороби або вакцинації організмом виробляються антитіла, що нейтралізують продукти життєдіяльності живих збудників. Такий імунітет зазвичай називається активним. Якщо імунітет викликаний вакцинацією організму, його називають пасивним. Він зберігається не більше 4-6 тижнів, після чого антитіла руйнуються, а імунітет слабшає. Для підтримки пасивного імунітету необхідна повторна вакцинація організму.
 
У бджільництві вакцинацію застосовують проти американського гнильцю.
Для бджіл важливішим є вроджений імунітет, здатний захистити організм не від однієї інфекції, а від ряду різноманітних захворювань при несприятливих зовнішніх умовах. Уроджений сильний імунітет допомагає бджолам перенести небезпечні інфекції в прихованій формі.
 
Для профілактики захворювань та підвищення імунітету у бджіл використовують різні трави, які кладуть у вулик на стелину. Для зручності шиють подушки із тканини, металевої чи капронової сітки, її наповнюють свіжозібраними травами у рівних пропорціях: полин, деревій, меліса, м’ята, кропива, чебрець та звіробій. Трави, висихаючи у вулику, виділяють ефірні та летючі речовини, які позитивно впливають на бджіл. Встановлено, що медпродуктивність бджіл у таких вуликах збільшується на 25-30%.
При остаточному висиханні трав подушку можна використовувати під час зими, як утеплювальну. Присутність полину у вулику ще й відлякує гризунів та воскову міль.


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/publ/0-0-0-0-1
Категорія: Захворювання бджіл та їх профілактика | Додав: Dr-Bee (2010-08-01)
Переглядів: 1642 | Теги: Імунітет бджіл до збудників або інв | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz