Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Захворювання бджіл та їх профілактика [18]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Профілактика в бджільництві » Захворювання бджіл та їх профілактика

Підготовка бджіл до лабораторної діагностики
Для з'ясування причини захворювання й установлення точного діагнозу потрібне проведення лабораторної діагностики. Це дасть можливість пасічнику лікувати бджолині сім'ї належним чином. Для відбору зразків на дослідження бджоляр повинен дотримуватися певних правил.
 
При загибелі бджолиних сімей від кожної сім'ї потрібно відібрати не менше 50 мертвих бджіл з верхнього шару підмору, зразки стільників із медом і пергою. До зразків слід прикласти повідомлення, у якому необхідно відзначити час загибелі бджіл і результати огляду на місці: місце розташування мертвих бджіл і матки, ступінь забруднення стільників і стінок вулика випорожненням бджіл, кількість наявного меду в гнізді та його розташування.

При хворобах бджіл від 5-10 найбільш постраждалих сімей відібрати не менше 50 живих або мертвих бджіл зі свіжого підмору, упакувати їх в коробки чи пакети. Вказати номери сімей, з яких взято проби. При хворобах розплоду вирізають частину стільника із хворими й загиблими личинками та лялечками завбільшки 10×15 см, зразки необхідно взяти від 5-10 сімей із підозрою на захворювання. Шматочки стільників слід упакувати у невеликий дерев'яний ящик. З метою запобігання пліснявінню загортати зразки у папір не рекомендується.

При виявленні на бджолах і розплоді паразитів із твердими покривами їх впаковують між шарами вати. При наявності паразитів із м'яким покривом їх поміщають у флакон з 10%-ним розчином формаліну або 70%-ним спиртом чи рідким медом.
 
При отруєнні бджіл отрутохімікатами слід вислати не менше 50 загиблих бджіл у чистому сухому скляному посуді. Для встановлення вмісту паді в меду відбирають від декількох сімей, різних за силою (сильних, середніх, слабких), по 100г меду.

Проби упаковують у скляні флакони. У супровідному листі бджоляр повинен написати свою адресу, прізвище, дату виникнення захворювання й дату взяття матеріалу, загальну кількість сімей на пасіці. По можливості слід найповніше описати перебіг хвороби та її прояви. Доцільно вказати кількість хворих сімей або з підозрою на захворювання.
 
 


Джерело: http://doctor-bee.at.ua/publ/0-0-0-0-1
Категорія: Захворювання бджіл та їх профілактика | Додав: Dr-Bee (2011-02-17) | Автор: Григорій Гнатик
Переглядів: 1365 | Теги: Підготовка бджіл до лабораторної ді | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz