Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Захворювання бджіл та їх профілактика [18]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Профілактика в бджільництві » Захворювання бджіл та їх профілактика

Причини та збудники хвороб бджіл
Незаразні хвороби бджіл передаються від хворих до здорових сімей. Виникають вони внаслідок порушення умов годівлі, утримання та розведення бджіл. Найчастіше причиною їх появи буває згодовування бджолам недоброякісного корму або його відсутність. Падевий мед, мед та пилок з отруйних рослин або тих, які обробляли пестицидами, викликають отруєння чи токсикози. Якщо на пасіках не дотримують правил утримання ( не скорочують і не утеплюють гнізда в холодну погоду, допускають близькоспоріднене розведення), це призводить до загибелі яєць, личинок, лялечок, іноді й молодих бджіл. Незаразні хвороби знижують життєздатність бджолиних сімей.
 
Заразні хвороби передаються від хворих до здорових бджолиних сімей. Їх поділяють на інфекційні та інвазійні. Якщо вони викликаються проникненням в організм бджоли патогенних мікроорганізмів рослинного походження, їх називають інфекційними.
 
Інвазійні (паразитарні) хвороби – це ті, збудниками яких є паразити тваринного походження (найпростіші, кліщі, комахи тощо). До збудників інфекційних хвороб належать мікроорганізми рослинного походження: ультравіруси, бактерії й плісеневі гриби.
 
Ультравіруси – найдрібніші мікроорганізми, здатні проникати через дрібнопористі фільтри, за що їх називають фільтрівними вірусами. У бджіл ультравіруси викликають мішечкуватий розплід і параліч.
 
 
1. Віруси
 
Бактерії мають вигляд паличок, спіралей, штопора, коми й інших форм. Вони утворені з однієї клітини, розмножуються діленням, деякі з них пересуваються за допомогою джгутиків. При несприятливих умовах вони утворюють спори. Спороутворюючі бактерії називають бацилами.
 

2. Бактерії
 
Плісеневі гриби – одноклітинні або багатоклітинні рослинні організми, які розмножуються спорами, мають вегетативне тіло у вигляді міцелію, позбавлені хлорофілу, тому використовують вуглець готових органічних сполук. Хвороби, збудниками яких є гриби, називають мікозами.
 
 
3.Плісеневі гриби
 
Збудники розвиваються у слабких, не утеплених сім’ях у дощову і холодну погоду. До збудників інвазійних хвороб належать одноклітинний паразит Nozema apis, мікроскопічний кліщ Acarapis woodi, кліщ Varroa jacobsoni, бджолина воша Braula coeca, муха роду Senotainia та ін.
 
 
 
                  4.бджолина воша Braula coeca                                                   5. муха роду Senotainia
 
 
 
 
                      6. кліщ Varroa jacobsoni                                                        7. кліщ Acarapis woodi
 

8.Одноклітинний паразит Nozema apis
 


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Захворювання бджіл та їх профілактика | Додав: Dr-Bee (2010-03-23) | Автор: Причини та збудники хвороб бджіл
Переглядів: 6217 | Теги: Причини та збудники хвороб бджіл | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz