Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Захворювання бджіл та їх профілактика [18]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Профілактика в бджільництві » Захворювання бджіл та їх профілактика

Профілактичні заходи в бджільництві
Стійкість бджолиних сімей проти хвороб залежить від породи бджіл. Найстійкіші проти захворювань у природних умовах є місцеві бджоли ( українські, середньоросійські, карпатські ), а найсприятливі - сірі гірські кавказькі та італійські. Помісні бджоли мають проміжну стійкість проти хвороб між вихідними породами. Переваги місцевих бджіл пов'язані з кращим пристосуванням до кліматичних і медозбірних умов та до місцевих рас збудників хвороб, виробленим у результаті тривалого природного та штучного відбору. Важливу роль у профілактиці захворювань відіграє сила сім'ї. Слабкі сім'ї найчастіше уражуються хворобами, а сильні хворіють значно менше.
З метою профілактики захворювань на пасіках необхідно формувати сильні сім'ї, які на початку зимівлі повинні мати не менше 9-10 вуличок бджіл, а в кінці зимівлі -8-9 вуличок. Велике значення для запобігання втратам від хвороб має вік бджіл і маток. Зараженість сімуй хворобами із старими матками і бджолами вища, ніж з молодими. Молодих маток бажано одержувати від найбільш стійких проти хвороб бджолиних сімей. На пасіках постійно дбають про нарощення молодих бджіл у такій кількості, щоб сім'ї були сильними. При підозрінні або наявності у зимових кормах паді та отрутохімікатів мед видаляють з гнізд і замінюють цукровим сиропом тоді, бджоли ще активні і можуть переробити та запечатати сироп. Перед занесенням бджіл у зимівник його очищають, білять 10-20%-ною суспензією сіжогашеного вапна та добре провітрюють. Весною після обльоту оглядають сім'ї, переселяють у чисті, знезаражені вулики, скорочують і утеплюють гнізда. Вулики знезаражують гарячим (50-70°С) 5%-ним розчином зольного лугу чи кальцинованої соди або 2%-ним розчином їдкого натру. Знезаражують також запасні стільники, рамки, заставні дошки, стельові дошки, роздільні решітки, годівниці, напувалки, медогонки та інший інвентар, а також сотосховища, складські і підсобні приміщення.Трупи бджіл та сміття збирають і спалюють.
Знезарадження проводять не менше разу на рік на спеціальних майданчиках, поряд з якими обладнують яму для використаних дезрозчинів, брудної води з умивальника тощо. Яму закривають кришкою. Під час огляду після весняного обльоту від 10-15% бджолиних сімей відбирають зразки загиблих бджіл і доставляють у ветеринарну лабораторію для дослідження. Місця зберігання продуктів бджільництва повинні бути недоступними для бджіл. Вощину і віск зберігають окремо. При роботі з бджолиними сім'ями пасічники дотримують правил особистої гігієни. На пасіці потрібно мати умивальник, таз відро з кришкою, мило, рушники і по два халати на кожного пасічника. До і після роботи у вулику обов'язково миють руки з милом, а інструменти знезаражують кип'ятінням.


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Захворювання бджіл та їх профілактика | Додав: Dr-Bee (2010-03-23) | Автор: Профілактичні заходи
Переглядів: 882 | Теги: Профілактичні заходи | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz