Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Відео про хвороби бджіл [6]
Серія навчальних відеофільмів для початківців бджолярів [13]
Відео з апітерапії [0]
Відеолекції та семінари з бджільництва [0]
Відеокурси з бджільництва [0]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Відео про бджоли » Відео про хвороби бджіл

Колапс бджолиної колонії (colony collapse disorder).
Колапс бджолиної колонії (colony collapse disorder)
 
У США майже 29% бджолиних роїв не перенесли перезимівлю, що може загрожувати розоренням багатьом бджолиним господарствам країни. До зрозумілих причин загибелі бджіл фахівці відносять появу азіатського кліща-вампіра, а також поширення нових грибкових інфекцій.
Однак не цілком зрозумілим фактором залишається синдром розпаду бджолиних колоній, при якому робочі бджоли розлітаються, залишаючи матку і потомство напризволяще.
Нагадаємо, у травні 2008 року повідомлялося про те, що популяція цих комах у США починаючи з 2007 року скоротилася на 36,1%. За словами експертів, причиною такого різкого скорочення кількості бджіл стала нова хвороба, яка отримала назву Колапс бджолиної колонії (colony collapse disorder).

      
 
      
 
Хвороба практично ніяк не виявляється, але в один день бджоляр виявляє майже порожній вулик. Усі дорослі робочі бджоли розлітаються, залишаючи своє потомство, що абсолютно неможливо в будь-якій іншій ситуації. Також у вулику буде мед і бджолиний пилок, які, при відсутності бджіл, ніхто з інших комах довгий час не забирає.
Від "Аратти”: Слід зазначити, що загадкова поведінка бджіл, яка спричиняє їхню загибель, спостерегається у Європі і США із минулого року.
Наразі вчені так і не змогли дати однозначної відповіді на причини такого явища.
Як гіпотеза називалося застосування нового покоління отрутохімікатів для захисту рослин, які, за нез'ясованих причин якось впливають на бджіл і ті втрачають орієнтацію чи мотивацію своєї природної поведінки.
 
За іншою гіпотезою - масову загибель бджіл викликає застосування генномодифікованих рослин, які не сприймаються бджолами, а відтак, комахи не мають де взяти їжі для себе та інших бджіл і гинуть від голоду.

За ще однією гіпотезою, на бджіл впливає випроміновання від стільникового зв'язку, яке "забиває" бджолині канали комункації та руйнують їх, спричиняючи хворобу й втрату здатності орієнтуватися у просторі.

Тим не менше, проблема із кожним роком стає гострішою, адже бджоли у життя людства відіграють надто важливу роль. Це не тільки мед та ціла низка медичних препаратів, які виробляються із продуктів бджільництва. Це - важлива функція опилювання культурних рослин, без якої немоливе існування цілих галузей сільського господарства.
 
Скачати: Відео-сюжет: Колапс бджолиної колонії (colony collapse disorder)
 
 


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Відео про хвороби бджіл | Додав: Dr-Bee (2010-03-21) | Автор: Колапс бджолиної колонії (colony co
Переглядів: 3428 | Теги: Колапс бджолиної колонії (colony co | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz