Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Щурка золотиста [1]
Філант [0]
Шершень [1]
Оси [1]
Бабки [0]
Шинковий шкіроїд [1]
Пергова міль [0]
Пергові кліщі [0]
Мурашки [1]
Миші [1]
Сорокопуд [0]
Велика і мала воскова міль [0]
Щипавка [0]
Метелик "мертва голова" [1]
Боротьба зі шкідниками та хворобами бджіл [0]
Малий вуликовий жук [1]
Жаби і Ропухи [1]
Ящірки [1]
Їжаки [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Вороги і шкідники бджіл » Миші

Миші
Миша (Лат. Mus, Linnaeus, 1758) — представник роду ссавців з ряду гризунів (лат. Rodentia). Довжина тіла дорослої миші сягає від 4,5 до 12,5 см, хатньої миші до 18 см (разом із хвостом). Голова складає приблизно третину всього тіла. Очі найчастіше чорного забарвлення. Вуха переважно круглої форми, рідше загострені. Ніс малого розміру. Вуса довжиною від 0.5 см. Шерсть середньої густоти, від сірого до яскраво-рудого кольорів. Литки товщиною 0.5-1 см. Товщина хвоста — 0.3-0.5 см.
 
    
 
Миші можуть залазити і розмножуватись у вуликах, завдаючи великої шкоди бджолиним сім’ям, особливо взимку. Вони руйнують стільники, живляться медом, пергою, а також трупами бджіл, викликаючи занепокоєння бджолиної сім'ї. Бджоли не витримують мишачого запаху і не відбудовують стільників, пошкоджених ними.

Заходи боротьби. Бджіл утримують у вуликах без щілин і пошкоджень, перешкоджають проникненню в них мишей, закриваючи льотки металевими загороджувачами або дротяною сіткою. Стільники зберігають у недоступних для мишей приміщеннях. Мишей знищують за допомогою пасток, мишоловок та отруєних принад.
Деякі методи боротьби з гризунами
 
Мишоловка звичайна
З дощок або фанери робиться конусоподібний ящик завдовжки 35-40 см, передня частина якого заввишки і завширшки 4×4 см, а задня - 12×12 см. Передня частина мишоловки має уступ 1/3 довжини. Цей уступ прикривається дошкою, прикріпленою на шарнірах таким чином, щоб частина, що виступає за край мишоловки, переважувала іншу половину.

Миша, що пробігла до приманки, переважить своєю вагою другу половину дошки та мимовільно побіжить похилою площиною всередині мишоловки. А коли миша зійде з дошки, та автоматично займе своє попереднє положення та закриє вихід. Ця мишоловка зручна і надійна в користуванні.
 
Отруйна приманка
Препарати миш’яку або фосфід цинку в кількості 2-3% змішують з мукою, додають води, роблять тісто та нарізають приманки розміром 1 см³. Фтористий натрій або вуглекислий барій застосовують у приманці з тістом, зерном чи хлібом у кількості 8-9%.
Ромашка
Коли зацвіте ромашка, то треба не полінуватися та заготувати її квітки на зиму. Заносячи бджіл у зимівник, розкидайте по підлозі та по купці покладіть зверху вуликів. Можете бути спокійні: миші не потурбують ваших бджіл.
Підступні галочки
Ще борються з мишами за допомогою галочок з хліба, в які загортають цемент і подрібнене на порошок скло у розрахунку на 1 кг свіжого хліба 150-200 г скла та 150-200 г цементу. Галочки робляться маленькі – по 5-10 г. Миші охоче їдять приманку та швидко гинуть від закупорку кишечника.
 
Фосфорно-цинкова отрута
Сполуку фосфору з цинком домішують у кількості 200 г на 1 кг зерна пшениці, додаючи 100 – 150 г свіжої соняшникової олії. Отруєне зерно кладуть у невеликі жерстяні банки або просто на фанерні дошки і розкладають його в різних місцях зимівника на підлозі. Всі миші гинуть.
 


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Миші | Додав: Dr-Bee (2010-05-20) | Автор: Григорій Гнатик
Переглядів: 4721 | Коментарі: 6 | Теги: Гризуни, Миші | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz