Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Щурка золотиста [1]
Філант [0]
Шершень [1]
Оси [1]
Бабки [0]
Шинковий шкіроїд [1]
Пергова міль [0]
Пергові кліщі [0]
Мурашки [1]
Миші [1]
Сорокопуд [0]
Велика і мала воскова міль [0]
Щипавка [0]
Метелик "мертва голова" [1]
Боротьба зі шкідниками та хворобами бджіл [0]
Малий вуликовий жук [1]
Жаби і Ропухи [1]
Ящірки [1]
Їжаки [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Вороги і шкідники бджіл » Оси

Оси і шершні
Неабияку небезпеку для бджіл становлять оси – полісти та шершні.
Вони розкрадають мед, убивають бджіл. Комахи в основному нападають на ослаблені бджолині сім'ї.
 
Шершні (звичайний, східний та інші) нападають на робочих бджіл і знищують їх біля водопою та льотків або в полі, під час збирання нектару. Зазвичай у другій половині літа, в період інтенсивного льоту, шершні сильно послаблюють сім'ї бджіл. Буває, що через напади цих комах бджоли припиняють збір нектару, щоб охороняти свої гнізда.
 
З родини шершнів перезимовує тільки плодова самка. Навесні вона закладає гніздо в дуплах дерев, під дахом будівель, у земляних норах та інших місцях. Для будівництва гнізда шершні шкребуть кору дерев, пережовують і змішують зі слиною.
 
             
                       
                        Шершень Звичайний - Vespa Crabro                Шершень Східний - Vespa orientalis
 
Своїх личинок вони вигодовують комахами, головним чином бджолами. Молоді особини шершнів починають носити у гніздо нектар, падь та медоносних бджіл. Самі дорослі шершні харчуються нектаром, що висмоктують із убитих ними бджіл. Підраховано, що протягом дня кожний шершень убиває 35-40 бджіл, а за сезон – декілька сімей на одній пасіці. Нерідко нападають на свійських тварин й на людину, що потривожила гніздо.
 
 
1. Шершень Звичайний 2. Лісова оса. 3. Її гніздо
 
Наприкінці літа – на початку осені на пасіці можна часто зустріти різних ос –звичайних, середніх, рудих, лісових тощо. Вони нещадно вбивають дорослих бджіл для вигодовування своїх личинок. Ця комаха насамперед може бути переносником збудників різних хвороб. Крім того, оси проникають у вулики і крадуть мед. Під час захисту гнізда гине багато бджіл, через що сім'ї слабшають.
 
Складчастокрилі оси:
 
                 
 
                                     Оса-поліст - Polistes dominulus               Лісова оса - Vespa Silvestris
 
Для боротьби з осами використовують спеціальні препарати у суміші з інсектицидами. Можна також установити на пасіці пастки: до 1/3 заповнюють суміш водою та невеликою кількістю меду. Досвідчені пасічники роблять скраю вулика у стелі щілини, щоб у вулик проникало світло. Оси, які проникли у вулик через льоток миттєво реагують на світло і починають масово вилітати з вулика. Тоді до отвору приставляють шланг пилососа. Замість вильоту оси потрапляють у пилосос.
 
Спосіб ловлення ос і мух
 
У деякі моменти розводиться значна кількість ос, що вони заважають бджолам працювати – лізуть у гнізда за медом. Існуючий спосіб ловлення ос за допомогою прямовисно поставленої пляшки малоефективний.
Я користуюсь скляною банкою ємкістю 1 л і побутовою пластмасовою лійкою, які скріплюю між собою гумовим кільцем. У банку наливаю 15-20 г кислого водяного розчину меду або фруктового соку та кладу банку під дах якого-небудь вулика або поруч з вуликом. Оси охоче забираються через лійку в банку, вибратись не можуть, гудуть, чим притягують й інших ос. У банку забираються також настирливі мухи. Пастка діє цілодобово, бджоли на неї не реагують. Через 3-5 днів увесь «вилов» заливаю водою через лійку та знищую. Заправлену пастку знов ставлю на місце.
 
ТЕМАТИЧНА ПРОПОЗИЦІЯ
 
 
2. Відеосюжет: "Шершні атакують бджіл" - Скачати (21.15 Mb)
 
 


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Оси | Додав: Dr-Bee (2010-08-05)
Переглядів: 6731 | Теги: Оси і шершні | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz