Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вароатоз [4]
Нозематоз [2]
Амебіоз [1]
Акарапідоз (акароз) [2]
Браульоз (вошивість бджіл) [2]
Сенотаїніоз [2]
Мелеоз [1]
Конопидоз (аізоцефальоз, зодіаноз) [1]
Екзоакарапідоз [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Інвазійні захворювання бджіл » Амебіоз

Амебіоз
Амебіоз – інвазійна хвороба дорослих бджіл, що викликається найпростішим одноклітинним організмом Malpighamoeba mellificae, який розмножується і паразитує в мальпігієвих судинах комах наприкінці зими і навесні, і характеризується розладом кишечника. Сім'ї слабшають і гинуть під час польоту.
 
 
(Збудник Амебіозу- Malpighamoeba mellificae)
 
Зараження відбувається при очищенні стільників у сім'ї і при використанні води із забруднених джерел. Діагноз на амебіоз ставлять на підставі ознак хвороби і мікроскопічного дослідження мальпігієвих судин з урахуванням епізоотичної ситуації. Амебіоз необхідно диференціювати від нозематозу, вірусних хвороб і отруєнь дорослих бджіл. При слабкому ураженні бджіл хворобою проводять такі заходи: проводять раннє виставлення бджіл із зимівника; бджіл переганяють у продезінфіковані вулики, гнізда скорочують і утеплюють; видаляють забруднені фекаліями бджіл стільники; замінюють недоброякісний корм (кормові рамки беруть із резерву або від здорових бджолосімей), згодовують цукровий сироп або білкову пасту; забороняють підгодівлю медом або пергою з уражених захворюванням гнізд; уживають заходів для нарощування сили сімей і проводять заміну бджолиних маток. При встановленні середнього і сильного ступенів ураження бджіл збудником амебіозу пасіку оголошують неблагополучною, встановлюють обмеження і проводять лікувально- профілактичні заходи.
При лікуванні амебіозу використовують спеціальні препарати згідно із настановами щодо їх застосування (фумагілін ДЦГ і сульфадимезин, нозапіцид та ін.). Згодовування меду і перги з хворих сімей здоровим бджолам, а також вивіз за рубіж сімей (пакетів) бджіл, маток і меду з неблагополучних пасік забороняється. Вулики й інвентар дезінфікують. Пасіку обладнують поїлками, які систематично очищають від трупів бджіл.


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Амебіоз | Додав: Dr-Bee (2010-03-18) | Автор: Амебіоз
Переглядів: 3316 | Теги: Амебіоз | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz