Здорові бджоли на вашій пасіці

Меню сайту
Категорії розділу
Вуглеводна дистрофія (голодування) [2]
Білкова дистрофія [1]
Аліментарна діарея (дизентерія, незаразний пронос) [2]
Сольові токсикози [1]
Хімічний токсикоз [2]
Падевий токсикоз [1]
Пилковий токсикоз [1]
Запарювання бджіл [2]
Завмерлий розплід [1]
Застуджений розплід [0]
Горбатий розплід [1]
Фітотоксикози бджіл [1]
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Незаразні хвороби бджіл » Запарювання бджіл

Перегрів гнізда бджіл
Підвищена температура в гнізді бджіл, що призводить до обривання стільників, припинення роботи бджолами й до запарювання бджіл має назву «перегрів гнізда».
 
Він відбувається при неправильно організованому перевезенні бджіл, а також на точку, якщо вулики встановлені без затінення під прямими сонячними променями.

У першому випадку перегрів гнізда обумовлений такими причинами: сильним збудженням бджіл, коли вони метаються на стільниках, наявністю в гнізді стільників із рідким медом, обривом стільників, поганою вентиляцією гнізда, потраплянням на стінки вуликів прямих сонячних променів. Щоб уникнути запарювання бджіл, необхідно правильно формувати гнізда й неухильно дотримуватися правил із перевезення бджіл. На точках перегрів гнізда відбувається, якщо вулики розташовані на південних схилах і не захищені від прямих сонячних променів, або встановлені в низькому, вологому місці.

Перегріву гнізда сприяють фарбування вуликів у темні кольори, затримка з розширенням гнізд у період активного розвитку бджолосімей, невеликі льоткові отвори, що не забезпечують достатньої вентиляції, а також не притінені металеві дахи вуликів. При перегріві гнізда бджоли приходять у пригнічений стан, припиняють роботу, більшість їх беруть участь у вентилюванні гнізда, потім вони намагаються покинути стільники, скопи чуються в місцях вільного простору ( під прилітною дошкою, дном або дахом вулика) і залишаються там доти, доки не припинится перегрів. Підвищена температура шкодить розплоду, може призвести до обриву розм’якшених стільників. Перегрів гнізда призводить до виникнення на пасіці ройового інстинкту.
 
Щоб уникнути перегріву гнізда під час перевезення бджіл (при будь-якій погоді), створюють у вулику порожнечу, куди бджоли можуть піти з розплоду. Середні за силою сім'ї легше переносять перевезення, сильні – навпаки. Якщо сім'я повністю займає 12-рамковий вулик, із гнізда видаляють 2-3 рамки, з лежака – 4-5, а на багатокорпусний вулик ставлять порожній корпус. У такому разі не потрібно забезпечувати бджолам додаткову вентиляцію, також немає потреби знімати полотнинка, подушки й дахи з вуликів. Стільники з рідким медом на час перевезення видаляють із вуликів. При цьому дуже важливо також надійно скріпити корпуси.
 
При такій підготовці бджолиних сімей до перевезення випадків запарювання майже не буває. Бджіл можна перевозити навіть у спекотні дні. У весняно-літній період вчасно розширюють гнізда, посилюють їх вентиляцію, дають бджолам води.


Джерело: http://www.doctor-bee.at.ua/
Категорія: Запарювання бджіл | Додав: Dr-Bee (2010-09-08)
Переглядів: 1754 | Коментарі: 5 | Теги: Перегрів гнізда бджіл | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz